Tilbage til forsiden


Medaljer og andre toppræstationer

HSOK-løbere der har taget medaljer ved mesterskaber eller har fået andre topplaceringer i store O-løb.
Listen er slet ikke fuldstændig bagud i tid.


2017

DM Lang

Guld: Rolf Lund, H60-
Sølv: Marie Krogsgaard, D75-

DM Mellem

Guld: Lene Jensen, D60-
Guld: Marie Krogsgaard, D75-
Guld: Rolf Lund, H60-
Bronze: Jørgen Jensen, H75-
Bronze: Peter Larsen, H85-

DM Ultralang

Guld: Rolf Lund, H60-
Bronze: Jørgen Jensen, H75-

DM Sprint

Guld: Rolf Lund, H60-
Bronze: Dicte Højbjerg Andersen, D14-

DM Nat

Sølv: Peter Larsen, H85-
Bronze: Marie Krogsgaard, D75-
Bronze: Jørgen Jensen, H75-

SM Stafet

Guld: Jørgen Jensen, John Miené, H75-
Bronze: Dicte Højbjerg Andersen, Sarah Dinesen, Nynne Høst Nedergaard, D-16
3. plads: Bjarne B. Jensen, Carsten Thye Agger, Rolf Lund, H55-

SM Lang

Guld: Marie Krogsgaard, D75-
Guld: Rolf Lund, H60-
Sølv: Jørgen Jensen, H75-

SM Nat

Guld: Jørgen Jensen, H75-


2016

VM Lang

Guld: Rolf Lund, H60-

VM Sprint

Sølv: Peter Larsen, H85-

DM Stafet

Guld: Torben Seir, Svend Erik Mathiassen, Rolf Lund, H60-
Guld: Lene Jensen, Flemming Marcussen, Bjarne B. Jensen, D/H min 185-
Bronze: Jørgen Jensen, Flemming Larsen, H75-

DM Lang

Guld: Lene Jensen, D60-
Guld: Rolf Lund, H60-
Sølv: Jørgen Jensen, H75-
Sølv: Peter Larsen, H85-
Bronze: Flemming Larsen, H75-

DM Mellem

Guld: Rolf Lund, H60-
Sølv: Lene Jensen, D60-
Sølv: Peter Larsen, H85-

DM Ultralang

Guld: Lene Jensen, D60-
Guld: Rolf Lund, H60-

DM Sprint

Guld: Lene Jensen, D60-
Guld: Rolf Lund, H60-

SM Lang

Guld: Lene Jensen, D60-
Guld: Jørgen Jensen, H75-
Guld: Peter Larsen, H85-
Bronze: Rolf Lund, H50-

SM Stafet

Guld: Jørgen Jensen, John Miené, H75-
Sølv: Lene Jensen, Leif Sewohl, Bjarne B. Jensen, D/H185-
Bronze: Dicte Højbjerg Andersen, Sarah Dinesen, Nynne Høst Nedergaard, D/H-43

SM Nat

Guld: Jørgen Jensen, H75-

Jættemilen

1. plads: Rolf Lund, H60-
1. plads: Lene Jensen, D60-
2. plads (bedste dansker): Jørgen Jensen, H75-
3. plads: Kirsten Ellekilde, D65-


2015

VM MTB-O Stafet

Guld: Laus Seir Hansen, H160- (sammen med Allan Topp, OK Øst, og Troels Bent Hansen, Allerød OK)

VM MTB-O Sprint

Bronze: Laus Seir Hansen, H55-

DM Stafet

Guld: Jørgen Jensen, Flemming Larsen, H75-
Sølv: Bo Bertram, Svend Erik Mathiassen, Rolf Lund, H55-

DM Lang

Bronze: Svend Erik Mathiassen, H60-
Bronze: Jørgen Jensen, H75-
5. plads: Dicte Højbjerg Andersen, D12-

DM Mellem

Guld: Rolf Lund, H55-
Guld: Peter Larsen, H80-

DM Ultralang

Guld: Rolf Lund, H55-
Guld: Peter Larsen, H80-
Bronze: Lene Jensen, D55-

DM Sprint

Sølv: Peter Larsen, H80-

SM nat

Sølv: Flemming Wendelboe, H60-
Bronze: Dicte Højbjerg Andersen, D12-

Jættemilen

1. plads: Rolf Lund, H55-
1. plads: Peter Larsen, H80-