HSOK Påske Cup 2015ma 06-04-2015 14:22
Samlet resultatOprettet af MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                   År Klub                            E1                E2             Tid 



2,5 km Let  (13)                           

    1 Mikkel Stamp              Helsingør SOK                23:29    3        16:58    1      40:27 
    2 Nynne Nedergaard          Helsingør SOK                26:12    4        25:27    2      51:39 
    3 Maria Wassard          12 FIF Hillerød Orienteri       26:37    5        28:02    4      54:39 
    4 Malte Kliem            12 Farum OK                     32:49    6        25:47    3      58:36 
    5 Claus Alkil            73 Lyngby OK                    47:31    9        55:25    6    1:42:56 
    6 Ole Hansen             82 OK73                       1:13:45   11      1:10:52    8    2:24:37 

      Tobias Olloz           11 Tisvilde Hegn OK             22:53    2 Ikke startet                 
      Henning Nielsen           Helsingør SOK                50:48   10                              
      Dicte Højbjerg Anders     Helsingør SOK                19:10    1                              
      Birgitte Andersen         Helsingør SOK                33:59    7                              
      Freja Olsen               Søllerød OK                  45:04    8                              
      Gitte Friberg             Uden klub                                      54:58    5            
      Elvira Wessenberg-Lun     OK73                                           58:09    7            



3,5 km Ml.svær  (23)                       

    1 Lisbeth G. Larsen      71 FIF Hillerød Orienteri       35:39    2        40:00    1    1:15:39 
    2 Inge Olsen             70 Helsingør SOK                35:36    1        41:58    3    1:17:34 
    3 Trine Hershøj          34 OK73                         39:55    3        46:16    5    1:26:11 
    4 Lise Bertram Nielsen   68 Helsingør SOK                41:37    4        46:21    6    1:27:58 
    5 Marie Krogsgaard       73 Helsingør SOK                41:57    5        50:42    8    1:32:39 
    6 Kirsten Olsen          72 Søllerød OK                  42:00    6        53:45   12    1:35:45 
    7 Lise Sewohl            70 Helsingør SOK                45:56    8        53:15    9    1:39:11 
    8 Mette Bertram          77 Helsingør SOK                46:40    9        56:23   14    1:43:03 
    9 Anni Nørregaard           Helsingør SOK                59:12   11        53:22   10    1:52:34 
   10 Arne Olsen             76 Helsingør SOK                56:09   10      1:06:31   19    2:02:40 

      Erik Elleman Høegh     87 Allerød OK                 1:33:45   12 Ikke startet                 
      Inge K. Kristoffersen  68 Ballerup OK                                    57:32   15            
      Tina Frølich           47 Amager OK                                      54:49   13            
      Heidi Olander Peterse  43 Amager OK                                      46:52    7            
      Ole Vexø                  Tisvilde Hegn OK             45:09    7                              
      Ib Konradsen              Søllerød OK                                  1:07:10   20            
      Flemming Krog             Uden klub                                      53:25   11            
      Lærke Bregenhøj           OK Øst Birkerød                              1:43:09   21            
      Teglahevych               OK Øst Birkerød                                45:21    4            
      Anni Plavborg             OK Øst Birkerød                                40:05    2            
      Eskild Rønne              Kildeholm OK                                 1:03:29   17            
      Jane Nielsen              Farum OK                                       58:00   16            
      Hans Bendtsen             Amager OK                                    1:06:30   18            



4 km D Svær  (45)                          

    1 Sara Lykke Brinch      15 FIF Hillerød Orienteri       31:08    1        39:17    6    1:10:25 
    2 Charlotte Højsga Thun  49 Farum OK                     33:04    2        38:22    5    1:11:26 
    3 Marianne Kirkegaard       Søllerød OK                  33:06    3        56:20   16    1:29:26 
    4 Alice Bech             68 OK73                         47:16    8        55:56   14    1:43:12 
    5 Johanne Lind           61 Ballerup OK                  58:40   14      1:05:51   26    2:04:31 
    6 Freja Kliem            17 Farum OK                   1:03:05   18      1:01:38   19    2:04:43 
    7 Hannah Wattenberg         Farum OK                   1:03:10   19      1:01:39   20    2:04:49 
    8 Karina Dixen              Helsingør SOK                55:07   13      1:12:18   30    2:07:25 
    9 Mette Rich             41 Ballerup OK                  53:02   12      1:14:45   31    2:07:47 
   10 Gitte Grauert          52 Ballerup OK                  58:55   16      1:09:08   28    2:08:03 
   11 Ruth Hansen            70 OK Skærmen Værløse         1:07:23   20      1:10:08   29    2:17:31 
   12 Mette Uhre Lang        49 Amager OK                  1:17:08   21      1:02:27   22    2:19:35 
   13 Ellen Thisted          69 Søllerød OK                1:18:26   22      1:22:43   32    2:41:09 

      Bodil Karlsmose Kliem  47 Farum OK                   Fejlkl.             43:26    8            
      Rikke Kofoed              OK Øst Birkerød            Fejlkl.             31:37    1            
      Birgitte Stürup        62 Helsingør SOK              1:48:44   24       Udgået                 
      Hanne Frost            58 Farum OK                   1:20:22   23 Ikke startet                 
      Xenia Bregensøe        12 Tisvilde Hegn OK             46:13    7                              
      Naja Sørensen          49 OK Skærmen Værløse           42:40    4                              
      Elsa Bratholm          66 OK73                         48:48   11                              
      Ellen Frier            60 Søllerød OK                                    52:56   13            
      Annette Bonde          53 Ballerup OK                                    42:18    7            
      Charlotte Grauert      56 Ballerup OK                                    46:05    9            
      Lærke N.Hansen         22 Amager OK                                    1:03:18   24            
      Aase Neregaard            Tisvilde Hegn OK           1:00:02   17                              
      Alice Brødsgaard          Ballerup OK                  58:41   15                              
      Pia Kadziola              Maribo OK                    44:58    6                              
      Ellen Frier               Søllerød OK                  48:08   10                              
      Inger Kirkegaard          Tisvilde Hegn OK             47:30    9                              
      Anders Jonsson            Søllerød OK                  42:46    5                              
      Susanne Thrane            Søllerød OK                                  1:33:26   33            
      Inger Jensen              FSK Orientering                              1:35:11   34            
      Annelise Hansen           FIF Hillerød Orienteri                       1:07:53   27            
      Siri Klausen              Ballerup OK                                    47:59   11            
      Pernille Hansen           Helsingør SOK                                1:03:13   23            
      Hanne Møller Jensen       OK Roskilde                                  1:03:39   25            
      Mette Stub                PI-København                                   35:39    2            
      Ellis Byrgiel Sommer      OK Øst Birkerød                                57:28   17            
      Marie Sofie Møller        Lyngby OK                                      46:49   10            
      Tove Andersen             OK Øst Birkerød                                57:43   18            
      Birgitte Erskov Halla     OK Øst Birkerød                                36:52    3            
      Gerda Marie Christian     OK Roskilde                                    56:00   15            
      Pernille Helena Storm     OK Roskilde                                  1:02:01   21            
      Birgit Hausner            OK S. G.                                       48:13   12            
      Anita Sørensen            FIF Hillerød Orienteri                         36:57    4            



4 km H Svær  (71)                          

    1 Bo Bertram Christense  55 Helsingør SOK                28:02    1        28:27    2      56:29 
    2 Bruno Stub                PI-København                 29:55    2        29:42    5      59:37 
    3 Sven-Åke Emanuelsson      Helsingborgs SOK             31:56    3        33:11   10    1:05:07 
    4 Karsten Funder            FIF Hillerød Orienteri       34:33    5        36:23   16    1:10:56 
    5 Karsten Richardt          Køge OK                      33:57    4        38:34   20    1:12:31 
    6 Lauge Schwartz Sørens     FIF Hillerød Orienteri       37:48   10        37:08   17    1:14:56 
    7 Mogens Hansen          73 OK Skærmen Værløse           38:44   14        37:20   18    1:16:04 
    8 Louis Steinthal           FIF Hillerød Orienteri       41:22   20        35:12   14    1:16:34 
    9 Henrik Kleffel            Søllerød OK                  38:25   12        39:00   21    1:17:25 
   10 Niels Raagaard         63 Søllerød OK                  40:21   17        37:28   19    1:17:49 
   11 Henrik Poulsen            FIF Hillerød Orienteri       36:46    8        41:42   23    1:18:28 
   12 Ole Berner             65 Søllerød OK                  38:06   11        41:45   24    1:19:51 
   13 Lars Sørensen          43 OK Øst Birkerød              38:46   15        45:19   30    1:24:05 
   14 Leif Sewohl            71 Helsingør SOK                41:35   22        43:59   28    1:25:34 
   15 Jens Erik Larsen       63 OK73                         39:50   16        46:17   36    1:26:07 
   16 Sven Bjerre               Tisvilde Hegn OK             42:01   24        45:03   29    1:27:04 
   17 Søren Wassard          46 FIF Hillerød Orienteri       41:29   21        45:44   33    1:27:13 
   18 Søren Christensen      66 OK Skærmen Værløse           41:03   19        46:11   35    1:27:14 
   19 Henrik O. Petersen        Allerød OK                   41:53   23        45:36   31    1:27:29 
   20 Kaj Rostvad            73 Søllerød OK                  45:50   28        45:37   32    1:31:27 
   21 Rolf Andersen          63 Amager OK                    43:57   27        48:42   38    1:32:39 
   22 Jens Høyer Olsen          FIF Hillerød Orienteri       42:49   25        52:10   47    1:34:59 
   23 Allan Christiansen     71 Fredensborg OK               42:51   26        54:50   48    1:37:41 
   24 Mikkel Fabritius Søre  35 Amager OK                    50:29   30        49:35   40    1:40:04 
   25 Søren A. Nielsen       68 Helsingør SOK                52:01   34        50:51   43    1:42:52 
   26 Søren Østergaard       77 Helsingør SOK                50:58   31        52:03   46    1:43:01 
   27 Jørn Steffensen        71 Helsingør SOK                51:47   33      1:03:16   53    1:55:03 
   28 Per Mogens Petersen    71 OK Øst Birkerød              56:13   39      1:06:15   55    2:02:28 
   29 Poul Gregersen         72 Ballerup OK                  55:04   36      1:09:09   56    2:04:13 
   30 Bjarne Sørensen        65 Amager OK                  1:26:00   43      1:06:10   54    2:32:10 
   31 Torben Jelager         68 Helsingør SOK              1:15:59   41      1:21:06   58    2:37:05 

      Knud Torm              69 OK Skærmen Værløse           56:15   40      Fejlkl.                 
      Jacob Bojsen-Møller    59 Søllerød OK                  55:05   37 Ikke startet                 
      Niels Keiding          71 FIF Hillerød Orienteri     1:21:07   42 Ikke startet                 
      Niels Conradsen        67 Søllerød OK                  38:39   13                              
      Peter Hilbert          41 Søllerød OK                  55:33   38                              
      Helge Johansen         73 Lyngby OK                    51:41   32                              
      Mogens Jørgensen       69 Søllerød OK                                  1:09:33   57            
      Jørgen Münster-Swends  66 Søllerød OK                                    34:01   12            
      Jan Kristoffersen      68 Ballerup OK                                    41:02   22            
      Preben Sloth           56 FIF Hillerød Orienteri                         33:50   11            
      Steen Sørensen         69 OK Skærmen Værløse                             49:54   41            
      Erik Nielsen           72 Amager OK                                    1:01:22   51            
      Flemming Bruun            Allerød OK                   34:41    6                              
      Kai Beck-Andersen         Farum OK                     37:15    9                              
      Nils Lind Petersen        FSK Orientering              49:07   29                              
      Nils Sættem               Kildeholm OK                 35:10    7                              
      Kurt Valery               Tisvilde Hegn OK             40:33   18                              
      Leif Thomsen              FIF Hillerød Orienteri       53:51   35                              
      Knud O. Engelsholm        Helsingør SOK                                1:34:39   59            
      Leo Mathisen              FIF Hillerød Orienteri                       1:02:43   52            
      Jakob Alban               Tisvilde Hegn OK                               32:08    8            
      Jes Nyhegn                FIF Hillerød Orienteri                         47:10   37            
      Michael Leth Jess         OK Roskilde                                    42:36   27            
      Niels Lund                Søllerød OK                                  1:00:16   49            
      Jens Aaris Thisted        Søllerød OK                                    48:49   39            
      Kuno Rasmussen            Ballerup OK                                    42:32   26            
      Villads Jørgensen         OK73                                         1:00:24   50            
      Malte Kjær Hemmingsen     FIF Hillerød Orienteri                         25:53    1            
      Lukas Kjær Hemmingsen     FIF Hillerød Orienteri                         32:54    9            
      Bente Kjær                FIF Hillerød Orienteri                         42:26   25            
      Gregers Jørgensen         FIF Hillerød Orienteri                         31:31    7            
      Arne Grøndahl             Søllerød OK                                    36:03   15            
      Torben Kristensen         Herlufsholm GF                                 51:12   44            
      Frank Sandgreen           FSK Orientering                                50:32   42            
      Emil Olesen               FIF Hillerød Orienteri                         34:27   13            
      Eva K. Olesen             FIF Hillerød Orienteri                         46:08   34            
      Steen Klysner             FIF Hillerød Orienteri                         31:03    6            
      Niels Bentzen             Søllerød OK                                    52:01   45            
      Søren A. Jensen           Amager OK                                      29:41    4            
      Ida Marie Heerfordt       Farum OK                                       29:03    3            



7 km Svær  (66)                            

    1 Michael Sørensen          OK Øst Birkerød              36:23    1        37:09    1    1:13:32 
    2 Jan Eg Pedersen           OK Øst Birkerød              41:41    2        40:54    2    1:22:35 
    3 Rune Østergaard        17 Søllerød OK                  44:02    5        40:55    3    1:24:57 
    4 Lea Reime              27 Farum OK                     45:43    7        45:38    4    1:31:21 
    5 Lars Konradsen            FIF Hillerød Orienteri       50:27   10        48:31    6    1:38:58 
    6 Leif E. Larsen         63 Tisvilde Hegn OK             51:59   14        48:47    7    1:40:46 
    7 Sverre Thune           52 Farum OK                     51:40   12        51:38   12    1:43:18 
    8 Gert Lillevang Nielse  58 Allerød OK                   51:44   13        51:35   11    1:43:19 
    9 Søren Sloth            56 FIF Hillerød Orienteri       55:10   19        49:57    8    1:45:07 
   10 Sten Kirkegaard           Tisvilde Hegn OK             52:51   15        52:39   14    1:45:30 
   11 Preben Brinch          42 FIF Hillerød Orienteri       54:49   17        50:52   10    1:45:41 
   12 Ronnie Hjorth          37 OK73                         53:25   16        52:56   15    1:46:21 
   13 Rasmus Skovhede Hviid  31 Søllerød OK                  56:55   21        50:19    9    1:47:14 
   14 Bjarne B. Jensen       55 Helsingør SOK                55:54   20        55:39   21    1:51:33 
   15 Carsten Stenberg       54 FIF Hillerød Orienteri       57:40   22        55:07   20    1:52:47 
   16 Maja Lykke Brinch      19 FIF Hillerød Orienteri       57:49   23        57:53   26    1:55:42 
   17 Frede Lillelund        53 Søllerød OK                  59:06   24        56:44   23    1:55:50 
   18 Lars Hanghøj Petersen  60 Ballerup OK                1:02:40   27        54:20   17    1:57:00 
   19 Naja Dan Møller        52 Allerød OK                 1:01:40   26        59:19   29    2:00:59 
   20 Max Prang              60 Fredensborg OK             1:00:12   25      1:02:29   31    2:02:41 
   21 Michael Hjorth         57 OK73                       1:10:02   33      1:04:42   34    2:14:44 
   22 Jens Anders Hansen        Søllerød OK                1:18:14   39      1:04:03   33    2:22:17 
   23 Lasse Nilsson          37 Helsingør SOK              1:16:03   38      1:08:14   38    2:24:17 
   24 Jan Frank Nielsen      56 FSK Orientering            1:14:04   36      1:16:02   44    2:30:06 
   25 Arne Bech              72 OK73                       1:08:16   32      1:26:14   47    2:34:30 

      Torben Bagger          53 Helsingør SOK              1:05:57   29      Fejlkl.                 
      Peter Østergaard       55 Søllerød OK                1:06:39   30       Udgået                 
      Kirsten Møller         50 Søllerød OK            kke startet           1:14:23   43            
      Bo Konring             56 Søllerød OK            kke startet           1:10:42   40            
      Frank Sandgreen        77 FSK Orientering            1:26:27   41                              
      Mikael Horn Rolighed   47 Lyngby OK                  1:12:58   35                              
      Celina Bregensøe       14 Tisvilde Hegn OK           1:04:16   28                              
      Jesper Sørensen        47 OK Skærmen Værløse         1:08:08   31                              
      Thomas Pickering       50 FSK Orientering                              1:13:38   42            
      Jørgen Skaarup         59 Ballerup OK                                    52:56   15            
      Carsten Hansen         59 FIF Hillerød Orienteri                       1:03:06   32            
      Johan Aagaard             Hærens O.I.                  44:24    6                              
      Simon Thrane Hansen       Søllerød OK                  41:50    3                              
      Egon Neregaard            Tisvilde Hegn OK           1:14:24   37                              
      Henrik Carlsen            FIF Hillerød Orienteri     1:19:01   40                              
      Peter Nørgaard            Ballerup OK                1:12:53   34                              
      Mogens Hagedorn           Søllerød OK                  47:46    9                              
      Kuno Rasmussen            Ballerup OK                Fejlkl.                                   
      Jakob Landsperg           Tisvilde Hegn OK             42:50    4                              
      Sten Klysner              FIF Hillerød Orienteri       54:54   18                              
      Erling Thisted            Søllerød OK                  45:54    8                              
      Kent Pihl                 OK Roskilde                  50:40   11                              
      Tine Meyhoff Petersen     Herlufsholm GF                               1:20:51   45            
      Camilla Rath Nielsen      PI-København                                   58:08   27            
      Kurt Thuesen              FSK Orientering                                57:09   24            
      Rasmus Møller             OK Roskilde                                    47:51    5            
      Karen Jensen              OK Øst Birkerød                              1:01:01   30            
      Michael Møller            OK73                                           59:03   28            
      Gunner Grue-Sørensen      OK Roskilde                                    55:00   19            
      Anne Skovbæk              Søllerød OK                                  1:45:42   48            
      Arne Pedersen             Søllerød OK                                  1:26:08   46            
      Viggo Hansen              Ballerup OK                                  1:11:10   41            
      Erik Sørensen             Allerød OK                                   1:07:43   37            
      Hans Kjer                 Ballerup OK                                  1:04:53   35            
      Mette Rønning Steffes     OK Øst Birkerød                                56:38   22            
      Bente Madsen              Tisvilde Hegn OK                              Udgået                 
      Keld Johnsen              Tisvilde Hegn OK                               57:40   25            
      Jørn Schou-Rode           Lyngby OK                                    1:07:21   36            
      Jesper Andreasen          Farum OK                                     1:08:15   39            
      Troels Christensen        Ballerup OK                                    51:53   13            
      Jørgen Thyne              Allerød OK                                     54:23   18            



2,5 km Svær  (13)                          

    1 Eva Emanuelsson           Helsingborgs SOK             25:56    1        30:52    1      56:48 
    2 Else Juul Hansen       70 Søllerød OK                  26:35    3        31:52    2      58:27 
    3 Annette Danielsen      58 Allerød OK                   29:55    4        33:33    3    1:03:28 
    4 Marta Kliem            15 Farum OK                     34:22    5        51:22    4    1:25:44 
    5 Mogens Køhler          77 Ballerup OK                  48:21    7        56:01    5    1:44:22 
    6 Henny Rosenberg        72 OK73                         53:19    8        58:56    6    1:52:15 
    7 Jørgen Poulsen         85 OK73                         59:57   10      1:00:55    7    2:00:52 
    8 Birthe Sondrup         80 OK73                         54:23    9      1:07:56    8    2:02:19 

      RØDE                      Tisvilde Hegn OK           1:43:13   11      Fejlkl.                 
      Birte Agervold         75 Vinderød OK af 1992                          1:16:26    9            
      Fleming Agervold       80 Vinderød OK af 1992                          1:30:54   10            
      Jakob Vang                Helsingør SOK                26:17    2                              
      Jens Buchardt             Allerød OK                   41:51    6