HSOK Påske Cup 2015ma 06-04-2015 14:18
Resultater Etape 2Oprettet af MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                      År Klub                             Tid 



2,5 km Let  (9)                2.5 km  0 Hm   10 K                  

    1    141 Mikkel Stamp                 Helsingør SOK                  16:58 
    2    142 Nynne Nedergaard             Helsingør SOK                  25:27 
    3      4 Malte Kliem               12 Farum OK                       25:47 
    4      3 Maria Wassard             12 FIF Hillerød Orienter          28:02 
    5    185 Gitte Friberg                Uden klub                      54:58 
    6      1 Claus Alkil               73 Lyngby OK                      55:25 
    7    200 Elvira Wessenberg-Lund       OK73                           58:09 
    8      5 Ole Hansen                82 OK73                         1:10:52 

           6 Tobias Olloz              11 Tisvilde Hegn OK        Ikke startet 



3,5 km Ml.svær  (22)           3.6 km  0 Hm   9 K                   

    1     14 Lisbeth G. Larsen         71 FIF Hillerød Orienter          40:00 
    2    221 Anni Plavborg                OK Øst Birkerød                40:05 
    3      9 Inge Olsen                70 Helsingør SOK                  41:58 
    4    220 Teglahevych                  OK Øst Birkerød                45:21 
    5     15 Trine Hershøj             34 OK73                           46:16 
    6     13 Lise Bertram Nielsen      68 Helsingør SOK                  46:21 
    7     19 Heidi Olander Petersen    43 Amager OK                      46:52 
    8      8 Marie Krogsgaard          73 Helsingør SOK                  50:42 
    9     11 Lise Sewohl               70 Helsingør SOK                  53:15 
   10    154 Anni Nørregaard              Helsingør SOK                  53:22 
   11    186 Flemming Krog                Uden klub                      53:25 
   12     20 Kirsten Olsen             72 Søllerød OK                    53:45 
   13     18 Tina Frølich              47 Amager OK                      54:49 
   14     12 Mette Bertram             77 Helsingør SOK                  56:23 
   15     17 Inge K. Kristoffersen     68 Ballerup OK                    57:32 
   16    228 Jane Nielsen                 Farum OK                       58:00 
   17    226 Eskild Rønne                 Kildeholm OK                 1:03:29 
   18    231 Hans Bendtsen                Amager OK                    1:06:30 
   19     10 Arne Olsen                76 Helsingør SOK                1:06:31 
   20    174 Ib Konradsen                 Søllerød OK                  1:07:10 
   21    190 Lærke Bregenhøj              OK Øst Birkerød              1:43:09 

          16 Erik Elleman Høegh        87 Allerød OK              Ikke startet 



4 km D Svær  (36)              4.1 km  0 Hm   11 K                  

    1    159 Rikke Kofoed                 OK Øst Birkerød                31:37 
    2    191 Mette Stub                   PI-København                   35:39 
    3    196 Birgitte Erskov Halland      OK Øst Birkerød                36:52 
    4    229 Anita Sørensen               FIF Hillerød Orienter          36:57 
    5     31 Charlotte Højsga Thune    49 Farum OK                       38:22 
    6     26 Sara Lykke Brinch         15 FIF Hillerød Orienter          39:17 
    7     38 Annette Bonde             53 Ballerup OK                    42:18 
    8     29 Bodil Karlsmose Kliem     47 Farum OK                       43:26 
    9     39 Charlotte Grauert         56 Ballerup OK                    46:05 
   10    194 Marie Sofie Møller           Lyngby OK                      46:49 
   11    180 Siri Klausen                 Ballerup OK                    47:59 
   12    223 Birgit Hausner               OK S. G.                       48:13 
   13     37 Ellen Frier               60 Søllerød OK                    52:56 
   14     32 Alice Bech                68 OK73                           55:56 
   15    204 Gerda Marie Christianse      OK Roskilde                    56:00 
   16    147 Marianne Kirkegaard          Søllerød OK                    56:20 
   17    192 Ellis Byrgiel Sommer         OK Øst Birkerød                57:28 
   18    195 Tove Andersen                OK Øst Birkerød                57:43 
   19     30 Freja Kliem               17 Farum OK                     1:01:38 
   20    168 Hannah Wattenberg            Farum OK                     1:01:39 
   21    213 Pernille Helena Storm        OK Roskilde                  1:02:01 
   22     33 Mette Uhre Lang           49 Amager OK                    1:02:27 
   23    183 Pernille Hansen              Helsingør SOK                1:03:13 
   24     40 Lærke N.Hansen            22 Amager OK                    1:03:18 
   25    188 Hanne Møller Jensen          OK Roskilde                  1:03:39 
   26     22 Johanne Lind              61 Ballerup OK                  1:05:51 
   27    176 Annelise Hansen              FIF Hillerød Orienter        1:07:53 
   28     24 Gitte Grauert             52 Ballerup OK                  1:09:08 
   29     27 Ruth Hansen               70 OK Skærmen Værløse           1:10:08 
   30     41 Karina Dixen                 Helsingør SOK                1:12:18 
   31     23 Mette Rich                41 Ballerup OK                  1:14:45 
   32     21 Ellen Thisted             69 Søllerød OK                  1:22:43 
   33    172 Susanne Thrane               Søllerød OK                  1:33:26 
   34    173 Inger Jensen                 FSK Orientering              1:35:11 

          25 Birgitte Stürup           62 Helsingør SOK                 Udgået 
          28 Hanne Frost               58 Farum OK                Ikke startet 



4 km H Svær  (63)              4.1 km  0 Hm   10 K                  

    1    205 Malte Kjær Hemmingsen        FIF Hillerød Orienter          25:53 
    2     52 Bo Bertram Christensen    55 Helsingør SOK                  28:27 
    3    230 Ida Marie Heerfordt          Farum OK                       29:03 
    4    227 Søren A. Jensen              Amager OK                      29:41 
    5    155 Bruno Stub                   PI-København                   29:42 
    6    222 Steen Klysner                FIF Hillerød Orienter          31:03 
    7    208 Gregers Jørgensen            FIF Hillerød Orienter          31:31 
    8    178 Jakob Alban                  Tisvilde Hegn OK               32:08 
    9    206 Lukas Kjær Hemmingsen        FIF Hillerød Orienter          32:54 
   10     78 Sven-Åke Emanuelsson         Helsingborgs SOK               33:11 
   11     75 Preben Sloth              56 FIF Hillerød Orienter          33:50 
   12     72 Jørgen Münster-Swendsen   66 Søllerød OK                    34:01 
   13    218 Emil Olesen                  FIF Hillerød Orienter          34:27 
   14    138 Louis Steinthal              FIF Hillerød Orienter          35:12 
   15    211 Arne Grøndahl                Søllerød OK                    36:03 
   16    156 Karsten Funder               FIF Hillerød Orienter          36:23 
   17    153 Lauge Schwartz Sørensen      FIF Hillerød Orienter          37:08 
   18     61 Mogens Hansen             73 OK Skærmen Værløse             37:20 
   19     47 Niels Raagaard            63 Søllerød OK                    37:28 
   20    120 Karsten Richardt             Køge OK                        38:34 
   21    131 Henrik Kleffel               Søllerød OK                    39:00 
   22     73 Jan Kristoffersen         68 Ballerup OK                    41:02 
   23    163 Henrik Poulsen               FIF Hillerød Orienter          41:42 
   24     44 Ole Berner                65 Søllerød OK                    41:45 
   25    207 Bente Kjær                   FIF Hillerød Orienter          42:26 
   26    199 Kuno Rasmussen               Ballerup OK                    42:32 
   27    189 Michael Leth Jess            OK Roskilde                    42:36 
   28     53 Leif Sewohl               71 Helsingør SOK                  43:59 
   29    130 Sven Bjerre                  Tisvilde Hegn OK               45:03 
   30     59 Lars Sørensen             43 OK Øst Birkerød                45:19 
   31    150 Henrik O. Petersen           Allerød OK                     45:36 
   32     45 Kaj Rostvad               73 Søllerød OK                    45:37 
   33     57 Søren Wassard             46 FIF Hillerød Orienter          45:44 
   34    219 Eva K. Olesen                FIF Hillerød Orienter          46:08 
   35     70 Søren Christensen         66 OK Skærmen Værløse             46:11 
   36     63 Jens Erik Larsen          63 OK73                           46:17 
   37    181 Jes Nyhegn                   FIF Hillerød Orienter          47:10 
   38     66 Rolf Andersen             63 Amager OK                      48:42 
   39    198 Jens Aaris Thisted           Søllerød OK                    48:49 
   40     65 Mikkel Fabritius Sørens   35 Amager OK                      49:35 
   41     76 Steen Sørensen            69 OK Skærmen Værløse             49:54 
   42    217 Frank Sandgreen              FSK Orientering                50:32 
   43     51 Søren A. Nielsen          68 Helsingør SOK                  50:51 
   44    214 Torben Kristensen            Herlufsholm GF                 51:12 
   45    225 Niels Bentzen                Søllerød OK                    52:01 
   46     54 Søren Østergaard          77 Helsingør SOK                  52:03 
   47    121 Jens Høyer Olsen             FIF Hillerød Orienter          52:10 
   48     43 Allan Christiansen        71 Fredensborg OK                 54:50 
   49    197 Niels Lund                   Søllerød OK                  1:00:16 
   50    201 Villads Jørgensen            OK73                         1:00:24 
   51     77 Erik Nielsen              72 Amager OK                    1:01:22 
   52    175 Leo Mathisen                 FIF Hillerød Orienter        1:02:43 
   53     55 Jørn Steffensen           71 Helsingør SOK                1:03:16 
   54     64 Bjarne Sørensen           65 Amager OK                    1:06:10 
   55     60 Per Mogens Petersen       71 OK Øst Birkerød              1:06:15 
   56     49 Poul Gregersen            72 Ballerup OK                  1:09:09 
   57     71 Mogens Jørgensen          69 Søllerød OK                  1:09:33 
   58     50 Torben Jelager            68 Helsingør SOK                1:21:06 
   59    171 Knud O. Engelsholm           Helsingør SOK                1:34:39 

          62 Knud Torm                 69 OK Skærmen Værløse           Fejlkl. 
          46 Jacob Bojsen-Møller       59 Søllerød OK             Ikke startet 
          58 Niels Keiding             71 FIF Hillerød Orienter   Ikke startet 
          74 Hans Jessen Jensen        81 Helsingør SOK           Ikke startet 



7 km Svær  (52)                7.0 km  0 Hm   17 K                  

    1    158 Michael Sørensen             OK Øst Birkerød                37:09 
    2    151 Jan Eg Pedersen              OK Øst Birkerød                40:54 
    3     84 Rune Østergaard           17 Søllerød OK                    40:55 
    4     97 Lea Reime                 27 Farum OK                       45:38 
    5    187 Rasmus Møller                OK Roskilde                    47:51 
    6    160 Lars Konradsen               FIF Hillerød Orienter          48:31 
    7     91 Leif E. Larsen            63 Tisvilde Hegn OK               48:47 
    8     94 Søren Sloth               56 FIF Hillerød Orienter          49:57 
    9     85 Rasmus Skovhede Hviid     31 Søllerød OK                    50:19 
   10     93 Preben Brinch             42 FIF Hillerød Orienter          50:52 
   11     95 Gert Lillevang Nielsen    58 Allerød OK                     51:35 
   12     98 Sverre Thune              52 Farum OK                       51:38 
   13    237 Troels Christensen           Ballerup OK                    51:53 
   14    148 Sten Kirkegaard              Tisvilde Hegn OK               52:39 
   15    101 Ronnie Hjorth             37 OK73                           52:56 
   15    108 Jørgen Skaarup            59 Ballerup OK                    52:56 
   17     87 Lars Hanghøj Petersen     60 Ballerup OK                    54:20 
   18    238 Jørgen Thyne                 Allerød OK                     54:23 
   19    203 Gunner Grue-Sørensen         OK Roskilde                    55:00 
   20      2 Carsten Stenberg          54 FIF Hillerød Orienter          55:07 
   21     89 Bjarne B. Jensen          55 Helsingør SOK                  55:39 
   22    224 Mette Rønning Steffesen      OK Øst Birkerød                56:38 
   23     80 Frede Lillelund           53 Søllerød OK                    56:44 
   24    182 Kurt Thuesen                 FSK Orientering                57:09 
   25    233 Keld Johnsen                 Tisvilde Hegn OK               57:40 
   26     92 Maja Lykke Brinch         19 FIF Hillerød Orienter          57:53 
   27    179 Camilla Rath Nielsen         PI-København                   58:08 
   28    202 Michael Møller               OK73                           59:03 
   29     96 Naja Dan Møller           52 Allerød OK                     59:19 
   30    193 Karen Jensen                 OK Øst Birkerød              1:01:01 
   31     79 Max Prang                 60 Fredensborg OK               1:02:29 
   32    109 Carsten Hansen            59 FIF Hillerød Orienter        1:03:06 
   33    122 Jens Anders Hansen           Søllerød OK                  1:04:03 
   34    100 Michael Hjorth            57 OK73                         1:04:42 
   35    216 Hans Kjer                    Ballerup OK                  1:04:53 
   36    234 Jørn Schou-Rode              Lyngby OK                    1:07:21 
   37    215 Erik Sørensen                Allerød OK                   1:07:43 
   38     90 Lasse Nilsson             37 Helsingør SOK                1:08:14 
   39    235 Jesper Andreasen             Farum OK                     1:08:15 
   40     82 Bo Konring                56 Søllerød OK                  1:10:42 
   41    212 Viggo Hansen                 Ballerup OK                  1:11:10 
   42    107 Thomas Pickering          50 FSK Orientering              1:13:38 
   43     81 Kirsten Møller            50 Søllerød OK                  1:14:23 
   44     86 Jan Frank Nielsen         56 FSK Orientering              1:16:02 
   45    177 Tine Meyhoff Petersen        Herlufsholm GF               1:20:51 
   46    210 Arne Pedersen                Søllerød OK                  1:26:08 
   47    102 Arne Bech                 72 OK73                         1:26:14 
   48    209 Anne Skovbæk                 Søllerød OK                  1:45:42 

          88 Torben Bagger             53 Helsingør SOK                Fejlkl. 
          83 Peter Østergaard          55 Søllerød OK                   Udgået 
         232 Bente Madsen                 Tisvilde Hegn OK              Udgået 
         110 Birgitte Birck            56 Allerød OK              Ikke startet 



2,5 km Svær  (11)              2.6 km  0 Hm   9 K                   

    1     42 Eva Emanuelsson              Helsingborgs SOK               30:52 
    2      7 Else Juul Hansen          70 Søllerød OK                    31:52 
    3    112 Annette Danielsen         58 Allerød OK                     33:33 
    4    113 Marta Kliem               15 Farum OK                       51:22 
    5    170 Mogens Køhler             77 Ballerup OK                    56:01 
    6    114 Henny Rosenberg           72 OK73                           58:56 
    7    116 Jørgen Poulsen            85 OK73                         1:00:55 
    8    115 Birthe Sondrup            80 OK73                         1:07:56 
    9    117 Birte Agervold            75 Vinderød OK af 1992          1:16:26 
   10    118 Fleming Agervold          80 Vinderød OK af 1992          1:30:54 

         119 RØDE                         Tisvilde Hegn OK             Fejlkl.