HSOK Påske Cup 2015sø 05-04-2015 13:54
Resultater Etape 1Oprettet af MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                        År Klub                                   Tid  Forsk. 



2,5 km Let  (11)               2.6 km  0 Hm   11 K                  

    1 Dicte Højbjerg Andersen        Helsingør SOK                        19:10    0:00 
    2 Tobias Olloz                11 Tisvilde Hegn OK                     22:53    3:43 
    3 Mikkel Stamp                   Helsingør SOK                        23:29    4:19 
    4 Nynne Nedergaard               Helsingør SOK                        26:12    7:02 
    5 Maria Wassard               12 FIF Hillerød Orientering             26:37    7:27 
    6 Malte Kliem                 12 Farum OK                             32:49   13:39 
    7 Birgitte Andersen              Helsingør SOK                        33:59   14:49 
    8 Freja Olsen                    Søllerød OK                          45:04   25:54 
    9 Claus Alkil                 73 Lyngby OK                            47:31   28:21 
   10 Henning Nielsen                Helsingør SOK                        50:48   31:38 
   11 Ole Hansen                  82 OK73                               1:13:45   54:35 



3,5 km Ml.svær  (12)           3.5 km  0 Hm   12 K                  

    1 Inge Olsen                  70 Helsingør SOK                        35:36    0:00 
    2 Lisbeth G. Larsen           71 FIF Hillerød Orientering             35:39    0:03 
    3 Trine Hershøj               34 OK73                                 39:55    4:19 
    4 Lise Bertram Nielsen        68 Helsingør SOK                        41:37    6:01 
    5 Marie Krogsgaard            73 Helsingør SOK                        41:57    6:21 
    6 Kirsten Olsen               72 Søllerød OK                          42:00    6:24 
    7 Ole Vexø                       Tisvilde Hegn OK                     45:09    9:33 
    8 Lise Sewohl                 70 Helsingør SOK                        45:56   10:20 
    9 Mette Bertram               77 Helsingør SOK                        46:40   11:04 
   10 Arne Olsen                  76 Helsingør SOK                        56:09   20:33 
   11 Anni Nørregaard                Helsingør SOK                        59:12   23:36 
   12 Erik Elleman Høegh          87 Allerød OK                         1:33:45   58:09 



4 km D Svær  (26)              4.2 km  0 Hm   11 K                  

    1 Sara Lykke Brinch           15 FIF Hillerød Orientering             31:08    0:00 
    2 Charlotte Højsga Thune      49 Farum OK                             33:04    1:56 
    3 Marianne Kirkegaard            Søllerød OK                          33:06    1:58 
    4 Naja Sørensen               49 OK Skærmen Værløse                   42:40   11:32 
    5 Anders Jonsson                 Søllerød OK                          42:46   11:38 
    6 Pia Kadziola                   Maribo OK                            44:58   13:50 
    7 Xenia Bregensøe             12 Tisvilde Hegn OK                     46:13   15:05 
    8 Alice Bech                  68 OK73                                 47:16   16:08 
    9 Inger Kirkegaard               Tisvilde Hegn OK                     47:30   16:22 
   10 Ellen Frier                    Søllerød OK                          48:08   17:00 
   11 Elsa Bratholm               66 OK73                                 48:48   17:40 
   12 Mette Rich                  41 Ballerup OK                          53:02   21:54 
   13 Karina Dixen                   Helsingør SOK                        55:07   23:59 
   14 Johanne Lind                61 Ballerup OK                          58:40   27:32 
   15 Alice Brødsgaard               Ballerup OK                          58:41   27:33 
   16 Gitte Grauert               52 Ballerup OK                          58:55   27:47 
   17 Aase Neregaard                 Tisvilde Hegn OK                   1:00:02   28:54 
   18 Freja Kliem                 17 Farum OK                           1:03:05   31:57 
   19 Hannah Wattenberg              Farum OK                           1:03:10   32:02 
   20 Ruth Hansen                 70 OK Skærmen Værløse                 1:07:23   36:15 
   21 Mette Uhre Lang             49 Amager OK                          1:17:08   46:00 
   22 Ellen Thisted               69 Søllerød OK                        1:18:26   47:18 
   23 Hanne Frost                 58 Farum OK                           1:20:22   49:14 
   24 Birgitte Stürup             62 Helsingør SOK                      1:48:44 1:17:36 

      Bodil Karlsmose Kliem       47 Farum OK                           Fejlkl.         
      Rikke Kofoed                   OK Øst Birkerød                    Fejlkl.         



4 km H Svær  (43)              4.1 km  0 Hm   11 K                  

    1 Bo Bertram Christensen      55 Helsingør SOK                        28:02    0:00 
    2 Bruno Stub                     PI-København                         29:55    1:53 
    3 Sven-Åke Emanuelsson           Helsingborgs SOK                     31:56    3:54 
    4 Karsten Richardt               Køge OK                              33:57    5:55 
    5 Karsten Funder                 FIF Hillerød Orientering             34:33    6:31 
    6 Flemming Bruun                 Allerød OK                           34:41    6:39 
    7 Nils Sættem                    Kildeholm OK                         35:10    7:08 
    8 Henrik Poulsen                 FIF Hillerød Orientering             36:46    8:44 
    9 Kai Beck-Andersen              Farum OK                             37:15    9:13 
   10 Lauge Schwartz Sørensen        FIF Hillerød Orientering             37:48    9:46 
   11 Ole Berner                  65 Søllerød OK                          38:06   10:04 
   12 Henrik Kleffel                 Søllerød OK                          38:25   10:23 
   13 Niels Conradsen             67 Søllerød OK                          38:39   10:37 
   14 Mogens Hansen               73 OK Skærmen Værløse                   38:44   10:42 
   15 Lars Sørensen               43 OK Øst Birkerød                      38:46   10:44 
   16 Jens Erik Larsen            63 OK73                                 39:50   11:48 
   17 Niels Raagaard              63 Søllerød OK                          40:21   12:19 
   18 Kurt Valery                    Tisvilde Hegn OK                     40:33   12:31 
   19 Søren Christensen           66 OK Skærmen Værløse                   41:03   13:01 
   20 Louis Steinthal                FIF Hillerød Orientering             41:22   13:20 
   21 Søren Wassard               46 FIF Hillerød Orientering             41:29   13:27 
   22 Leif Sewohl                 71 Helsingør SOK                        41:35   13:33 
   23 Henrik O. Petersen             Allerød OK                           41:53   13:51 
   24 Sven Bjerre                    Tisvilde Hegn OK                     42:01   13:59 
   25 Jens Høyer Olsen               FIF Hillerød Orientering             42:49   14:47 
   26 Allan Christiansen          71 Fredensborg OK                       42:51   14:49 
   27 Rolf Andersen               63 Amager OK                            43:57   15:55 
   28 Kaj Rostvad                 73 Søllerød OK                          45:50   17:48 
   29 Nils Lind Petersen             FSK Orientering                      49:07   21:05 
   30 Mikkel Fabritius Sørensen   35 Amager OK                            50:29   22:27 
   31 Søren Østergaard            77 Helsingør SOK                        50:58   22:56 
   32 Helge Johansen              73 Lyngby OK                            51:41   23:39 
   33 Jørn Steffensen             71 Helsingør SOK                        51:47   23:45 
   34 Søren A. Nielsen            68 Helsingør SOK                        52:01   23:59 
   35 Leif Thomsen                   FIF Hillerød Orientering             53:51   25:49 
   36 Poul Gregersen              72 Ballerup OK                          55:04   27:02 
   37 Jacob Bojsen-Møller         59 Søllerød OK                          55:05   27:03 
   38 Peter Hilbert               41 Søllerød OK                          55:33   27:31 
   39 Per Mogens Petersen         71 OK Øst Birkerød                      56:13   28:11 
   40 Knud Torm                   69 OK Skærmen Værløse                   56:15   28:13 
   41 Torben Jelager              68 Helsingør SOK                      1:15:59   47:57 
   42 Niels Keiding               71 FIF Hillerød Orientering           1:21:07   53:05 
   43 Bjarne Sørensen             65 Amager OK                          1:26:00   57:58 



7 km Svær  (45)                7.2 km  0 Hm   16 K                  

    1 Michael Sørensen               OK Øst Birkerød                      36:23    0:00 
    2 Jan Eg Pedersen                OK Øst Birkerød                      41:41    5:18 
    3 Simon Thrane Hansen            Søllerød OK                          41:50    5:27 
    4 Jakob Landsperg                Tisvilde Hegn OK                     42:50    6:27 
    5 Rune Østergaard             17 Søllerød OK                          44:02    7:39 
    6 Johan Aagaard                  Hærens O.I.                          44:24    8:01 
    7 Lea Reime                   27 Farum OK                             45:43    9:20 
    8 Erling Thisted                 Søllerød OK                          45:54    9:31 
    9 Mogens Hagedorn                Søllerød OK                          47:46   11:23 
   10 Lars Konradsen                 FIF Hillerød Orientering             50:27   14:04 
   11 Kent Pihl                      OK Roskilde                          50:40   14:17 
   12 Sverre Thune                52 Farum OK                             51:40   15:17 
   13 Gert Lillevang Nielsen      58 Allerød OK                           51:44   15:21 
   14 Leif E. Larsen              63 Tisvilde Hegn OK                     51:59   15:36 
   15 Sten Kirkegaard                Tisvilde Hegn OK                     52:51   16:28 
   16 Ronnie Hjorth               37 OK73                                 53:25   17:02 
   17 Preben Brinch               42 FIF Hillerød Orientering             54:49   18:26 
   18 Sten Klysner                   FIF Hillerød Orientering             54:54   18:31 
   19 Søren Sloth                 56 FIF Hillerød Orientering             55:10   18:47 
   20 Bjarne B. Jensen            55 Helsingør SOK                        55:54   19:31 
   21 Rasmus Skovhede Hviid       31 Søllerød OK                          56:55   20:32 
   22 Carsten Stenberg            54 FIF Hillerød Orientering             57:40   21:17 
   23 Maja Lykke Brinch           19 FIF Hillerød Orientering             57:49   21:26 
   24 Frede Lillelund             53 Søllerød OK                          59:06   22:43 
   25 Max Prang                   60 Fredensborg OK                     1:00:12   23:49 
   26 Naja Dan Møller             52 Allerød OK                         1:01:40   25:17 
   27 Lars Hanghøj Petersen       60 Ballerup OK                        1:02:40   26:17 
   28 Celina Bregensøe            14 Tisvilde Hegn OK                   1:04:16   27:53 
   29 Torben Bagger               53 Helsingør SOK                      1:05:57   29:34 
   30 Peter Østergaard            55 Søllerød OK                        1:06:39   30:16 
   31 Jesper Sørensen             47 OK Skærmen Værløse                 1:08:08   31:45 
   32 Arne Bech                   72 OK73                               1:08:16   31:53 
   33 Michael Hjorth              57 OK73                               1:10:02   33:39 
   34 Peter Nørgaard                 Ballerup OK                        1:12:53   36:30 
   35 Mikael Horn Rolighed        47 Lyngby OK                          1:12:58   36:35 
   36 Jan Frank Nielsen           56 FSK Orientering                    1:14:04   37:41 
   37 Egon Neregaard                 Tisvilde Hegn OK                   1:14:24   38:01 
   38 Lasse Nilsson               37 Helsingør SOK                      1:16:03   39:40 
   39 Jens Anders Hansen             Søllerød OK                        1:18:14   41:51 
   40 Henrik Carlsen                 FIF Hillerød Orientering           1:19:01   42:38 
   41 Frank Sandgreen             77 FSK Orientering                    1:26:27   50:04 

      Kuno Rasmussen                 Ballerup OK                        Fejlkl.         
      Kirsten Møller              50 Søllerød OK                   Ikke startet         
      Bo Konring                  56 Søllerød OK                   Ikke startet         
      Malthe Gaarsdal             19 Farum OK                      Ikke startet         



2,5 km Svær  (11)              2.4 km  0 Hm   10 K                  

    1 Eva Emanuelsson                Helsingborgs SOK                     25:56    0:00 
    2 Jakob Vang                     Helsingør SOK                        26:17    0:21 
    3 Else Juul Hansen            70 Søllerød OK                          26:35    0:39 
    4 Annette Danielsen           58 Allerød OK                           29:55    3:59 
    5 Marta Kliem                 15 Farum OK                             34:22    8:26 
    6 Jens Buchardt                  Allerød OK                           41:51   15:55 
    7 Mogens Køhler               77 Ballerup OK                          48:21   22:25 
    8 Henny Rosenberg             72 OK73                                 53:19   27:23 
    9 Birthe Sondrup              80 OK73                                 54:23   28:27 
   10 Jørgen Poulsen              85 OK73                                 59:57   34:01 
   11 RØDE                           Tisvilde Hegn OK                   1:43:13 1:17:17