Natklubmesterskab 2013ma 30-12-2013 21:10
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                         År Klub                             Tid  Forsk. 



Bane1  (24)         7.0 km  0 Hm   26 K                  

    1 Rune Olsen                      Tisvilde Hegn OK               35:00    0:00 
    2 Carsten Jørgensen               Tisvilde Hegn OK               36:03    1:03 
    3 Niklas Hjort Ingwersen          Horsens OK                     37:04    2:04 
    4 Michael Sørensen             36 OK Øst Birkerød                38:31    3:31 
    5 Søren Schwartz               23 FIF Hillerød Orienter          39:41    4:41 
    6 Jonas Falck Weber            19 Tisvilde Hegn OK               39:46    4:46 
    7 Tim Falck Weber              48 Tisvilde Hegn OK               41:23    6:23 
    8 Ulrik Staugaard              43 FIF Hillerød Orienter          45:27   10:27 
    9 Rasmus Damgaard Nielsen         OK Øst Birkerød                45:46   10:46 
   10 Emil Øbro                    17 Tisvilde Hegn OK               45:51   10:51 
   11 Asger Habekost Nielsen       35 OK Øst Birkerød                47:12   12:12 
   12 Jakob Albahn                 47 Tisvilde Hegn OK               48:37   13:37 
   13 Mogens Hagedorn              47 Søllerød OK                    48:48   13:48 
   14 Leif E. Larsen               61 Tisvilde Hegn OK               51:45   16:45 
   15 Jens Hansen                     Tisvilde Hegn OK               52:03   17:03 
   16 Rolf Lund                    57 Helsingør SOK                  53:01   18:01 
   17 Preben Brinch                40 FIF Hillerød Orienter          54:23   19:23 
   18 Jesper Kristiansen           33 OK Melfar                      56:57   21:57 
   19 Jenni Adams                     Tisvilde Hegn OK               57:51   22:51 
   20 Henrik Albahn                53 Tisvilde Hegn OK               58:21   23:21 
   21 Flemming Wendelboe           62 Helsingør SOK                  58:28   23:28 
   22 Brian Lomholt Jensen         38 Farum OK                     1:06:11   31:11 
   23 Max Prang                    58 Fredensborg OK               1:09:44   34:44 
   24 Morten Nissen                   Søllerød OK                  1:19:36   44:36 



Bane2  (42)         6.5 km  0 Hm   21 K                  

    1 Masha Semak                  28 Farum OK                       38:33    0:00 
    2 Christopher Wiberg              PI-København                   40:20    1:47 
    3 Lars Munktved                44 Allerød OK                     44:06    5:33 
    4 Mathilde Nørgård Kracht      17 Tisvilde Hegn OK               45:11    6:38 
    5 Keld Johnsen                    Tisvilde Hegn OK               45:26    6:53 
    6 Mads K. Larsen               37 FIF Hillerød Orienter          45:53    7:20 
    7 Bjarke Sucksdorff               OK73                           46:22    7:49 
    8 Søren Sloth                  54 FIF Hillerød Orienter          46:39    8:06 
    9 Gregers Jørgensen            56 Ballerup OK                    47:06    8:33 
   10 Lars Lyngsø                  42 Lyngby OK                      47:07    8:34 
   11 Lasse Falck Weber            13 Tisvilde Hegn OK               47:25    8:52 
   12 Anne Marie Thommesen         38 Ballerup OK                    47:34    9:01 
   13 Malthe Poulsen               13 FIF Hillerød Orienter          48:28    9:55 
   14 Mikael Lüthje                   Søllerød OK                    48:49   10:16 
   15 Lise Termansen               14 AAIG Orientering               49:30   10:57 
   16 Lars Vedel Jørgensen         58 Farum OK                       49:39   11:06 
   17 Claus Rytter Larsen          48 Farum OK                       49:51   11:18 
   18 Elin Nørgård Kracht          44 PI-København                   50:10   11:37 
   19 Finn Skouenborg              38 OK Øst Birkerød                50:35   12:02 
   20 Marie Erskov Krogh           14 OK Øst Birkerød                52:04   13:31 
   21 Mikkel Lyskjær Jensen        14 Farum OK                       52:17   13:44 
   22 Jørgen Skaarup               57 Ballerup OK                    52:30   13:57 
   23 Lene Jensen                     Helsingør SOK                  53:42   15:09 
   24 Henrik Nielsen               53 Tisvilde Hegn OK               54:43   16:10 
   25 Ole D. Jensen                58 Tisvilde Hegn OK               54:45   16:12 
   26 Tore Sten Andersen              Ingen klub                     55:33   17:00 
   27 Rikke Kofoed                 34 OK Øst Birkerød                56:23   17:50 
   27 Steen Stausholm              53 Farum OK                       56:23   17:50 
   29 Lena Wraa                    51 Tisvilde Hegn OK               56:57   18:24 
   30 Birgitte Erskov Halland      53 OK Øst Birkerød                58:01   19:28 
   31 Maja Lykke Brinch            17 FIF Hillerød Orienter          58:16   19:43 
   32 Annette Bonde                51 Ballerup OK                    59:23   20:50 
   33 Henrik Poulsen               47 FIF Hillerød Orienter          59:30   20:57 
   34 Henrik Wiberg                   PI-København                 1:00:07   21:34 
   35 Kai Beck-Andersen            61 Farum OK                     1:02:57   24:24 
   36 Peter Krogh                  52 OK Øst Birkerød              1:03:15   24:42 
   37 Lise Jonasen                 47 Allerød OK                   1:04:36   26:03 
   38 Birgitte Birck               54 Allerød OK                   1:05:29   26:56 
   39 Jens Korsholm                59 Farum OK                     1:06:42   28:09 
   40 Emil Bang Nielsen               Ingen klub                   1:09:04   30:31 

      Lauge Schwartz Sørensen      55 FIF Hillerød Orienter         Udgået         
      Amanda Falck Weber           17 Tisvilde Hegn OK        Ikke startet         



Bane3  (25)         3.7 km  0 Hm   12 K                  

    1 Ida Øbro                     14 Tisvilde Hegn OK               25:13    0:00 
    2 Astrid Skytte Kirkegaard        Søllerød OK                    25:59    0:46 
    3 Hakon Mosbech                59 OK Skærmen Værløse             26:10    0:57 
    4 Susanne Thomsen                 Tisvilde Hegn OK               29:57    4:44 
    5 Jørgen Jensen                75 Helsingør SOK                  30:12    4:59 
    6 John Pihl                       Helsingør SOK                  31:26    6:13 
    7 Kirsten Nymann Petersen      64 OK Øst Birkerød                33:13    8:00 
    8 Marianne Kirkegaard             Søllerød OK                    35:49   10:36 
    9 Jannie Nielsen               48 Tisvilde Hegn OK               38:29   13:16 
   10 Bendt Frandsen               76 Farum OK                       40:47   15:34 
   11 Mogens Jørgensen             67 Søllerød OK                    41:04   15:51 
   12 Niels Lyhne                  72 Herlufsholm OK                 44:27   19:14 
   13 Peter Larsen                 82 Helsingør SOK                  46:46   21:33 
   14 Jørn Andreasen               73 OK73                           49:38   24:25 
   15 Niels Hamborg Jensen         64 OK Skærmen Værløse             49:58   24:45 
   16 Flemming Larsen              73 Helsingør SOK                  51:38   26:25 
   17 Leif Thomsen                 67 Allerød OK                     53:04   27:51 

      Henning Jørgensen            73 Helsingør SOK                Fejlkl.         
      Karina Dixen                 41 Helsingør SOK                Fejlkl.         
      Agnes Nørgård Kracht         14 Tisvilde Hegn OK             Fejlkl.         
      Niels Landsperg                 Tisvilde Hegn OK             Fejlkl.         
      Gunner Jørgensen                OK73                         Fejlkl.         
      Søren Østergaard             75 Helsingør SOK                 Udgået         
      Marie Krogsgaard             71 Helsingør SOK           Ikke startet         
      Dan Haagerup                 71 Tisvilde Hegn OK        Ikke startet         



Bane4  (5)          3.7 km  0 Hm   15 K                  

    1 Mads Vindegaard              47 FIF Hillerød Orienter          21:41    0:00 
    2 Sara Lykke Brinch            13 FIF Hillerød Orienter          29:12    7:31 
    3 Hedvig Gydesen                  OK Melfar                      30:54    9:13 
    4 Gigi Sucksdorff                 OK73                           39:14   17:33 
    5 Hanne Frost                  56 Farum OK                       42:17   20:36 



Bane5  (4)          3.4 km  0 Hm   10 K                  

    1 Theis Munktved               11 Allerød OK                     25:35    0:00 
    2 Frederik Erskov Krogh        16 OK Øst Birkerød                40:52   15:17 

      Bjarne Sørensen              63 Amager OK               Ikke startet         
      Pernille Sørensen            62 Amager OK               Ikke startet         



Bane6  (1)          3.4 km  0 Hm   11 K                  

    1 Mathilde Poulsen             10 FIF Hillerød Orienter          26:52    0:00