Gruppe H1
(H20, H21, H35)
- [8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Marius Thrane Ødum | OK ØST Birkerød | H21 | 00:45:35 |   | 8  |   | 8  |   | 8  |
2 | Mikkel Lyskjær | Farum OK | H20 | 00:50:47 | 10* |   |   | 9* | 10* |   |
3 | Anders Vejgaard | Ballerup OK | H35 | 00:57:22 | 7  | 7  | 8  |   |   |   |
4 | Claus Cederberg | Ballerup OK | H35 | 00:59:49 | 6  | 6  | 7  |   |   |   |
5 | Mikkel Skaarup | Ballerup OK | H21 | 01:00:15 | 5  | 5  | 6  |   |   |   |
6 | Johan Holkmann Jacobsen | OK ØST Birkerød | H35 | 01:00:53 |   | 4  |   | 6  |   | 7  |
7 | Kristian Deiborg | OK ØST Birkerød | H35 | 01:04:29 |   | 3  |   | 5  |   | 6  |
8 | Kenneth Thomsen | OK Sorø | H35 | 01:05:00 |   |   | 5  |   | 7  | 5  |
9 | Gustav Moll | OK Sorø | H20 | 01:06:02 |   |   | 6* |   | 7* | 6* |
10 | Brian Lomholt Jensen | Farum OK | H35 | 01:09:02 | 4  |   |   | 4  | 5  |   |
11 | Casper Vindegaard Sørensen | OK ØST Birkerød | H21 | 01:12:37 |   | 2  |   | 3  |   | 3  |
12 | Tore Hulgaard | Farum OK | H35 | 01:13:07 | 3  |   |   | 2  | 4  |   |
13 | Steen Stausholm | Farum OK | H35 | 01:16:35 | 2  |   |   | 1  | 3  |   |
14 | Michael Nygaard Møller | Ballerup OK | H35 | 01:16:43 | 1  | 1  | 3  |   |   |   |
15 | Frederik E. Krogh | OK ØST Birkerød | H21 | 01:17:07 |   |   |   |   |   |   |
16 | Peter Hansen | OK Sorø | H20 | 01:19:49 |   |   | 3* |   | 2  | 3* |
17 | Mathias Spendrup Petersen | Ballerup OK | H20 | 01:42:45 | 1* | 2* |   |   |   |   |
18 | Jacob Meldgaard | OK ØST Birkerød | H20 | 01:45:16 |   | 1* |   | 1* |   |   |
| Søren Thrane Ødum | OK ØST Birkerød | H20 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Mikkel Aaen | Farum OK | H21 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Morten Hass | OK Sorø | H35 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Malte Skov Jepsen | Ballerup OK | H21 | Fejlst |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H2
(H40, H45)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Jesper Damgaard | Farum OK | H40 | 00:46:28 | 6  |   |   | 6  | 6  |   |
2 | Jan Eg Pedersen | OK ØST Birkerød | H45 | 00:50:42 |   | 6  |   | 5  |   | 6  |
3 | Asger Habekost Nielsen | OK ØST Birkerød | H40 | 00:50:46 |   | 5  |   | 4  |   | 5  |
4 | Alex Ottesen | Ballerup OK | H45 | 00:55:06 | 5  | 4  | 6  |   |   |   |
5 | Carsten Gemmer Hanghøj | Ballerup OK | H45 | 00:55:51 | 4  | 3  | 5  |   |   |   |
6 | Ronnie Hjorth | Ballerup OK | H40 | 00:59:35 | 3  | 2  | 4  |   |   |   |
7 | Lars Rasmussen | Ballerup OK | H45 | 01:02:36 |   |   |   |   |   |   |
8 | Per Meyhoff-Madsen | Farum OK | H45 | 01:05:36 | 2  |   |   | 3  | 5  |   |
9 | Stephen Hall Reusch | OK ØST Birkerød | H45 | 01:11:16 |   | 1  |   | 2  |   | 4  |
10 | Lars Sørensen | OK ØST Birkerød | H45 | 01:16:12 |   |   |   |   |   |   |
11 | Stig Møller | OK Sorø | H45 | 01:20:33 |   |   | 3  |   | 4  | 3  |
12 | Jan Koue Larsen | OK Sorø | H45 | 01:21:51 |   |   | 2  |   | 3  | 2  |
13 | Jacob Petersen | Ballerup OK | H40 | 01:23:05 |   |   |   |   |   |   |
14 | Jesper Munch Jespersen | OK Sorø | H45 | 01:28:41 |   |   | 1  |   | 2  | 1  |
15 | Heine Dalsgaard | OK ØST Birkerød | H45 | 01:46:46 |   |   |   |   |   |   |
16 | Roland Dumong | OK ØST Birkerød | H40 | 01:50:55 |   |   |   |   |   |   |
| Jesper Jensen | Farum OK | H45 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Kasper Levring | OK Sorø | H45 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| René E. Viem | Farum OK | H45 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H3
(H16, H50, H55)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Jakob Ødum | OK ØST Birkerød | H50 | 00:31:47 |   | 6  |   | 6  |   | 6  |
2 | Kåre Sørensen | OK Sorø | H50 | 00:37:54 |   |   | 6  |   | 6  | 5  |
3 | Henrik Skov Andersen | Farum OK | H50 | 00:38:08 | 6  |   |   | 5  | 5  |   |
4 | Magnus Andersen | Ballerup OK | H16 | 00:38:37 | 7* | 7* | 7* |   |   |   |
5 | Lars Thorslund | OK ØST Birkerød | H50 | 00:38:44 |   | 4  |   | 4  |   | 4  |
6 | Bjarne Topp | OK ØST Birkerød | H55 | 00:39:01 |   | 3  |   | 3  |   | 3  |
7 | Troels Christensen | Ballerup OK | H55 | 00:39:05 | 4  | 2  | 4  |   |   |   |
8 | Morten Ebbensgaard | OK ØST Birkerød | H55 | 00:39:34 |   |   |   |   |   |   |
9 | Helge Lang Pedersen | Farum OK | H55 | 00:41:31 | 3  |   |   | 2  | 4  |   |
10 | Claus Carlsen | OK ØST Birkerød | H55 | 00:44:53 |   |   |   |   |   |   |
11 | Kristian Kærsgaard Hansen | OK Sorø | H50 | 00:46:15 |   |   | 3  |   | 3  | 2  |
12 | Peter Baecker Hansen | OK ØST Birkerød | H50 | 00:46:47 |   |   |   |   |   |   |
13 | Claus Rytter Larsen | Farum OK | H50 | 00:47:55 | 2  |   |   | 1  | 2  |   |
14 | Lasse Lybek Jensen | Ballerup OK | H55 | 00:48:46 | 1  | 1  | 2  |   |   |   |
15 | Per Windfeld-Hansen | OK ØST Birkerød | H55 | 00:50:21 |   |   |   |   |   |   |
16 | Jens Bentsen | OK ØST Birkerød | H55 | 00:50:29 |   |   |   |   |   |   |
17 | Jesper Andreasen | Farum OK | H50 | 00:51:55 |   |   |   |   |   |   |
18 | Lars Hanghøj Petersen | Ballerup OK | H55 | 00:52:32 |   |   |   |   |   |   |
19 | Gunner Sie | OK ØST Birkerød | H55 | 00:54:36 |   |   |   |   |   |   |
20 | Martin Munk | OK Sorø | H50 | 00:58:45 |   |   | 1  |   | 1  | 1  |
21 | Torben Schorlemmer | Ballerup OK | H55 | 00:59:03 |   |   |   |   |   |   |
22 | Jens Frandsen | OK Sorø | H50 | 01:03:11 |   |   |   |   |   |   |
23 | John Hørlyk | Farum OK | H50 | 01:10:28 |   |   |   |   |   |   |
24 | Henrik Petersen | Ballerup OK | H50 | 01:12:43 |   |   |   |   |   |   |
25 | Hans Granholm | OK ØST Birkerød | H55 | 01:18:38 |   |   |   |   |   |   |
26 | Vilhelm Hørring Riegels | Ballerup OK | H16 | 01:22:01 | 1* | 1* | 1* |   |   |   |
| Erik Ellegaard Simonsen | OK ØST Birkerød | H55 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H4
(H60, H65)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Jørgen Skaarup | Ballerup OK | H60 | 00:34:02 | 4  | 4  | 4  |   |   |   |
2 | Knud Madsen | OK Sorø | H60 | 00:38:22 |   |   | 3  |   | 4  | 4  |
3 | Lars Vedel Jørgensen | Farum OK | H60 | 00:40:13 | 3  |   |   | 4  | 3  |   |
4 | Jens Peter Gundorf | OK ØST Birkerød | H60 | 00:40:47 |   | 3  |   | 3  |   | 3  |
5 | Peter Nørgaard | Ballerup OK | H65 | 00:41:00 | 2  | 2  | 2  |   |   |   |
6 | Gregers Jørgensen | Ballerup OK | H60 | 00:42:24 |   |   |   |   |   |   |
7 | Jens Korsholm | Farum OK | H60 | 00:44:13 | 1  |   |   | 2  | 2  |   |
8 | Jimmy Hoen | Ballerup OK | H65 | 00:45:29 |   |   |   |   |   |   |
9 | Thomas Østergaard | OK ØST Birkerød | H60 | 00:47:21 |   | 1  |   | 1  |   | 2  |
10 | Michael Hjorth | Ballerup OK | H60 | 00:48:32 |   |   |   |   |   |   |
11 | Niels Aabye | Ballerup OK | H60 | 00:50:14 |   |   |   |   |   |   |
12 | Thomas Kragh Christensen | OK ØST Birkerød | H60 | 00:55:53 |   |   |   |   |   |   |
13 | Peter Reinholdt | Farum OK | H65 | 01:01:32 |   |   |   |   |   |   |
14 | Hans-Ole Jensen | OK Sorø | H60 | 01:03:03 |   |   | 1  |   | 1  | 1  |
15 | Hannibal Sander | Ballerup OK | H60 | 01:08:09 |   |   |   |   |   |   |
16 | Kristen Bonnen | Ballerup OK | H60 | 01:12:33 |   |   |   |   |   |   |
17 | Svend Tantholdt | OK ØST Birkerød | H65 | 01:26:24 |   |   |   |   |   |   |
18 | Ebbe Kajberg | OK Sorø | H65 | 01:45:07 |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H5
(H70)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Per Christoffersen | Ballerup OK | H70 | 00:40:10 | 4  | 4  | 4  |   |   |   |
2 | Ulrik Danneskiold-Samsøe | Farum OK | H70 | 00:40:50 | 3  |   |   | 4  | 4  |   |
3 | Jan Kristoffersen | Ballerup OK | H70 | 00:42:06 | 2  | 3  | 3  |   |   |   |
4 | Jørgen Lund-Hansen | Farum OK | H70 | 00:45:00 | 1  |   |   | 3  | 3  |   |
5 | Jens Saxtorph Kofod | OK ØST Birkerød | H70 | 00:51:35 |   | 2  |   | 2  |   | 4  |
6 | Poul Hansen | Farum OK | H70 | 00:52:44 |   |   |   |   |   |   |
7 | Per Mogens Petersen | OK ØST Birkerød | H70 | 00:55:51 |   | 1  |   | 1  |   | 3  |
8 | Bendt Frandsen | Farum OK | H70 | 00:59:02 |   |   |   |   |   |   |
9 | Erik Lohse | OK ØST Birkerød | H70 | 00:59:48 |   |   |   |   |   |   |
10 | Peter Sidenius | Farum OK | H70 | 01:03:31 |   |   |   |   |   |   |
11 | Ole Ring | OK Sorø | H70 | 01:07:11 |   |   | 2  |   | 2  | 2  |
12 | Govert Heede | Ballerup OK | H70 | 01:08:46 |   |   |   |   |   |   |
13 | Gunnar Tamberg | Ballerup OK | H70 | 01:08:55 |   |   |   |   |   |   |
13 | Henning Bussenius-Larsen | OK Sorø | H70 | 01:08:55 |   |   | 1  |   | 1  | 1  |
15 | Finn Hultengren | Ballerup OK | H70 | 01:14:07 |   |   |   |   |   |   |
16 | Arne Steen Sørensen | OK ØST Birkerød | H70 | 01:20:27 |   |   |   |   |   |   |
| Flemming Olsen | OK Sorø | H70 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Ole Christiansen | Farum OK | H70 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Ole Husen | Farum OK | H70 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Viggo Hansen | Ballerup OK | H70 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Lasse Schnack | OK ØST Birkerød | H70 | Fejlst |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H6
(H14, H16B)
- [4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Oscar Rytter Larsen | Farum OK | H14 | 00:38:14 | 6* |   |   | 6* | 6* |   |
2 | Filip Nielsen | Farum OK | H14 | 00:39:38 | 4* |   |   | 4* | 4* |   |
3 | Marius Snedker Storgaard | Farum OK | H14 | 00:42:37 |   |   |   |   |   |   |
4 | Thea Hoffmann | OK Sorø | H14 | 00:53:10 |   |   | 6* |   | 2  | 6* |
5 | Kasper Skytthe | Farum OK | H16B | 00:57:16 |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H7
(H20B, H21B, H35B)
- [2, 2, 2, 1, 1, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Martin Hjorth | Ballerup OK | H35B | 00:33:11 | 2  | 2  | 2  |   |   |   |
2 | Martin Ullitz | Farum OK | H35B | 00:35:16 | 2  |   |   | 2  | 2  |   |
3 | Klaus Nielsen | Farum OK | H35B | 00:38:21 | 2  |   |   | 2  | 2  |   |
4 | Jan Sørensen | OK Sorø | H35B | 00:39:20 |   |   | 2  |   | 2  | 2  |
5 | Per Lybek Schaltz | Ballerup OK | H20B | 00:52:09 | 1  | 2  | 2  |   |   |   |
6 | Mikael Scheby | OK Sorø | H35B | 00:52:58 |   |   | 1  |   | 1  | 2  |
7 | Peter Krogh | OK ØST Birkerød | H35B | 00:57:27 |   | 2  |   | 2  |   | 2  |
8 | Karsten Hørring Riegels | Ballerup OK | H35B | 01:18:05 | 1  | 1  | 1  |   |   |   |
9 | Poul Gregersen | Ballerup OK | H35B | 01:32:13 |   |   |   |   |   |   |
| Bo Christiansen | Farum OK | H35B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe H8
(H12, H14B, H20C, H21C)
- [2, 2, 1, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Asbjørn Gemmer Hanghøj | Ballerup OK | H14B | 00:18:24 | 2  | 2  | 2  |   |   |   |
2 | Mads Ottar Jespersen | OK Sorø | H12 | 00:22:11 |   |   | 4* |   | 4* | 4* |
3 | Noah Ullitz | Farum OK | H12 | 00:25:48 | 4* |   |   | 4* | 3* |   |
4 | Eskild Gemmer Hanghøj | Ballerup OK | H14B | 00:29:18 | 1  | 2  | 1  |   |   |   |
5 | Tobias Holm Miller | OK ØST Birkerød | H12 | 00:31:25 |   | 3* |   | 3* |   | 3* |
6 | Jonas Ebbensgaard | OK ØST Birkerød | H14B | 00:35:30 |   | 1  |   | 1  |   | 1  |
7 | Søren Bjørnøen | OK ØST Birkerød | H21C | 00:41:06 |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D1
(D20, D21, D35)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Masha Semak | Farum OK | D21 | 00:52:39 | 6  |   |   | 6  | 6  |   |
2 | Nina Hoffmann | OK Sorø | D35 | 01:02:08 |   |   | 6  |   | 5  | 6  |
3 | Marie Erskov Krogh | OK ØST Birkerød | D20 | 01:02:54 |   | 8* |   | 7* |   | 7* |
4 | Pernille Sommer | OK ØST Birkerød | D35 | 01:08:00 |   | 5  |   | 4  |   | 4  |
5 | Diana Cederberg | Ballerup OK | D35 | 01:09:48 | 5  | 4  | 5  |   |   |   |
6 | Signe Hartvig Petersen | OK ØST Birkerød | D35 | 01:25:41 |   | 3  |   | 3  |   | 3  |
7 | Nina Okkels | OK Sorø | D21 | 01:26:34 |   |   | 4  |   | 4  | 2  |
8 | Freja Kliem | Farum OK | D20 | 01:33:42 | 6* |   |   | 3* | 5* |   |
9 | Helena Isabel Mora-Jensen | Farum OK | D35 | 01:34:31 | 3  |   |   | 1  | 2  |   |
10 | Marta Kliem | Farum OK | D20 | 01:55:41 | 1* |   |   |   | 1* |   |
11 | Hanne Frost | Ballerup OK | D35 | 01:56:04 | 2  | 2  | 3  |   |   |   |
| Amalie Ellegaard Severinsen | OK ØST Birkerød | D20 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D2
(D40, D45)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Mette Rønning Steffensen | OK ØST Birkerød | D45 | 00:41:41 |   | 6  |   | 6  |   | 6  |
2 | Pernille Brunstedt Jacobsen | OK ØST Birkerød | D40 | 00:49:02 |   | 5  |   | 5  |   | 5  |
3 | Birgitte Erskov Halland | OK ØST Birkerød | D45 | 00:51:48 |   | 4  |   | 4  |   | 4  |
4 | Tine Friis Scheby | OK Sorø | D40 | 00:53:06 |   |   | 6  |   | 6  | 3  |
5 | Mette Filskov | OK Sorø | D45 | 00:53:19 |   |   | 5  |   | 5  | 2  |
6 | Bodil Karlsmose Kliem | Farum OK | D45 | 00:53:41 | 6  |   |   | 3  | 4  |   |
7 | Berit Ahlmann | OK Sorø | D45 | 01:03:48 |   |   | 4  |   | 3  | 1  |
8 | Gitte Grauert | Ballerup OK | D45 | 01:11:03 | 5  | 3  | 3  |   |   |   |
9 | Karin Lomholt Finnemann | Farum OK | D45 | 01:13:26 | 4  |   |   | 2  | 2  |   |
10 | Maiken Andersen | Ballerup OK | D45 | 01:40:06 | 3  | 2  | 2  |   |   |   |
| Siri Klausen | Ballerup OK | D45 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D3
(D16, D50, D55)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Karen Jensen | OK ØST Birkerød | D50 | 00:41:19 |   | 6  |   | 6  |   | 6  |
2 | Søs Munch Hansen | OK Sorø | D55 | 00:44:05 |   |   | 6  |   | 6  | 5  |
3 | Anne Bloch Frandsen | OK Sorø | D50 | 00:44:42 |   |   | 5  |   | 5  | 4  |
4 | Anette Holm | Farum OK | D55 | 00:44:57 | 6  |   |   | 5  | 4  |   |
5 | Annette Bonde | Ballerup OK | D55 | 00:45:42 | 5  | 5  | 4  |   |   |   |
6 | Birgitte Brage Stevens | OK ØST Birkerød | D50 | 00:47:11 |   | 4  |   | 4  |   | 3  |
7 | Charlotte Grauert | Ballerup OK | D55 | 00:49:20 | 4  | 3  | 3  |   |   |   |
8 | Tine Demandt | OK Sorø | D50 | 00:51:43 |   |   | 2  |   | 3  | 2  |
9 | Lisa Tantholdt | OK ØST Birkerød | D55 | 00:56:54 |   | 2  |   | 3  |   | 1  |
10 | Jane Britt Dalsgaard | OK ØST Birkerød | D50 | 00:57:34 |   |   |   |   |   |   |
11 | Cecilie Spendrup Petersen | Ballerup OK | D16 | 01:03:33 | 5* | 3* | 3* |   |   |   |
12 | Birgitte Skytthe | Farum OK | D50 | 01:05:44 | 2  |   |   | 2  | 2  |   |
13 | Mette Hørlyk Friis | Farum OK | D50 | 01:15:56 | 1  |   |   | 1  | 1  |   |
Gruppe D4
(D60, D65)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Janet Bentzen | OK ØST Birkerød | D65 | 00:39:40 |   | 4  |   | 4  |   | 4  |
2 | Annlou Husen | Farum OK | D60 | 00:41:58 | 4  |   |   | 3  | 4  |   |
3 | Kit Lang Jørgensen | Farum OK | D60 | 00:42:08 | 3  |   |   | 2  | 3  |   |
4 | Ellen Kühn Jensen | Ballerup OK | D60 | 00:45:19 | 2  | 3  | 4  |   |   |   |
5 | Tove Sonne Andersen | OK ØST Birkerød | D60 | 00:48:28 |   | 2  |   | 1  |   | 3  |
6 | Johanne Lind | Ballerup OK | D60 | 00:56:40 | 1  | 1  | 3  |   |   |   |
7 | Liselotte Andersen | Ballerup OK | D65 | 01:00:59 |   |   |   |   |   |   |
8 | Bodil M. Mortensen | Ballerup OK | D65 | 01:09:46 |   |   |   |   |   |   |
| Grethe Elholm | OK Sorø | D65 | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D5
(D70)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Kirsten Brunstedt | OK ØST Birkerød | D70 | 00:49:12 |   | 4  |   | 4  |   | 4  |
2 | Lisbeth Jensen | Ballerup OK | D70 | 00:49:47 | 4  | 3  | 4  |   |   |   |
3 | Kirsten Truelsen | Ballerup OK | D70 | 00:56:34 | 3  | 2  | 3  |   |   |   |
4 | Susan Tamberg | Ballerup OK | D70 | 01:34:40 |   |   |   |   |   |   |
| Anne Hultengren | Ballerup OK | D70 | Fejlst |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D6
(D14, D16B)
- [4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Sofie Okkels Jensen | OK Sorø | D14 | 00:35:31 |   |   | 6* |   | 6* | 6* |
2 | Clara Friis Scheby | OK Sorø | D14 | 00:39:35 |   |   | 4* |   | 4* | 4* |
3 | Sofie Fakir Olsen | Ballerup OK | D14 | 00:42:08 | 6* | 6* | 2  |   |   |   |
4 | Alma Olivia Hørring Riegels | Ballerup OK | D14 | 00:53:31 | 4* | 4* | 1  |   |   |   |
| Anna Aaen | Farum OK | D16B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Hannah Nielsen | Farum OK | D16B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D7
(D20B, D21B, D35B)
- [2, 2, 2, 1, 1, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Signe Hanghøj | Ballerup OK | D35B | 00:33:46 | 2  | 2  | 2  |   |   |   |
2 | Susanne Vedel Jørgensen | Farum OK | D35B | 00:38:32 | 2  |   |   | 2  | 2  |   |
3 | Nina Steen Vindegaard Sørensen | OK ØST Birkerød | D21B | 00:39:45 |   | 2  |   | 2  |   | 2  |
4 | Ida Vedel Lange | Farum OK | D21B | 00:41:19 | 2  |   |   | 2  | 2  |   |
5 | Clara Ryge Carlsen | OK ØST Birkerød | D21B | 00:47:52 |   | 2  |   | 1  |   | 2  |
6 | Dorrit Røpke | Farum OK | D21B | 00:56:52 | 1  |   |   | 1  | 2  |   |
7 | Marianne Gundel | Ballerup OK | D21B | 01:00:47 | 1  | 1  | 2  |   |   |   |
8 | Anne Marie Topp | OK ØST Birkerød | D35B | 01:03:02 |   | 1  |   | 1  |   | 2  |
9 | Inge K. Kristoffersen | Ballerup OK | D35B | 01:05:34 | 1  | 1  | 2  |   |   |   |
10 | Lea Skytthe | Farum OK | D20B | 01:07:11 |   |   |   |   |   |   |
11 | Trine Hershøj | Ballerup OK | D35B | 01:13:19 |   |   |   |   |   |   |
| Helle Aaen | Farum OK | D35B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Marianne Petersen | OK ØST Birkerød | D35B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Susanne Christiansen | Farum OK | D35B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Tina Ertbjerg | Ballerup OK | D35B | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Jane Nielsen | Farum OK | D35B | Fejlst |   |   |   |   |   |   |
Gruppe D8
(D12, D14B, D20C, D21C)
- [2, 2, 1, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Alma Okkels Jensen | OK Sorø | D12 | 00:22:33 |   |   | 4* |   | 4* | 4* |
2 | Mette Lyskjær Jensen | Farum OK | D21C | 00:26:13 | 2  |   |   | 2  | 2  |   |
3 | Nanna Rytter Larsen | Farum OK | D20C | 00:27:10 |   |   |   |   |   |   |
4 | Lone Hansen | Farum OK | D21C | 00:34:42 |   |   |   |   |   |   |
5 | AnneLi Aabye | Ballerup OK | D21C | 00:38:40 |   | 2  | 2  |   |   |   |
6 | Katrine Nielsen | Farum OK | D21C | 01:11:23 |   |   |   |   |   |   |
| Helena Gásdal Karstensen | OK ØST Birkerød | D21C | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Kirsten Nymann Petersen | OK ØST Birkerød | D21C | Ej start |   |   |   |   |   |   |
Gruppe 9
(H10, D10, H12B, D12B, Begynder)
- [1, 1, 1, 1, 1, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 | m4 | m5 | m6 |
1 | Stian Hoffmann | OK Sorø | H12B | 00:20:07 |   |   | 1  |   | 1  | 1  |
2 | Camille Friis Scheby | OK Sorø | D10 | 00:22:26 |   |   | 1  |   | 1  | 1  |
3 | Jens Andreasen | Farum OK | Beg | 00:24:22 | 1  |   |   | 1  | 1  |   |
4 | Emilie Koch Holmstrup | OK ØST Birkerød | Beg | 00:25:51 |   | 1  |   | 1  |   | 1  |
5 | Jonathan Vejgaard Andersen | Ballerup OK | Beg | 00:26:16 | 1  | 1  | 1  |   |   |   |
6 | Alvilde Gemmer Hanghøj | Ballerup OK | D12B | 00:28:27 | 1  | 1  | 1  |   |   |   |
7 | Lasse Brunstedt Jacobsen | OK ØST Birkerød | Beg | 00:28:51 |   | 1  |   | 1  |   | 1  |
8 | Caroline Koch Holmstrup | OK ØST Birkerød | Beg | 00:28:58 |   | 1  |   | 1  |   | 1  |
9 | Emil Holm Miller | OK ØST Birkerød | H10 | 00:29:26 |   |   |   |   |   |   |
10 | Johan Meldgaard Marschner | OK Sorø | Beg | 00:31:11 |   |   | 1  |   | 1  | 1  |
11 | Silas Hoffmann | OK Sorø | Beg | 00:31:23 |   |   |   |   |   |   |
12 | Rune Cederberg | Ballerup OK | H10 | 00:33:07 | 1  | 1  | 1  |   |   |   |
13 | Esben Andersen | Ballerup OK | Beg | 00:33:19 |   |   |   |   |   |   |
14 | Amanda Hershøj-Hjorth | Ballerup OK | Beg | 00:35:55 |   |   |   |   |   |   |
15 | Andrea Hershøj-Hjorth | Ballerup OK | Beg | 00:43:11 |   |   |   |   |   |   |
| Andreas Erichsen | OK Sorø | Beg | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Iris Møller | OK Sorø | Beg | Ej start |   |   |   |   |   |   |
| Thomas Gerardo Hansen Petersen | OK ØST Birkerød | Beg | Ej start |   |   |   |   |   |   |